7.8 C
Скопје
02:18 - 20 мај, 2022

Ознака : плодност

Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Слајдер

КОВИД И СТЕРИЛИТЕТ: Новите сонзанија носат лоши вести

Еспресо
За врската на ковид со стерилитетот малку се зборуваше, но изгледа дека постојат реални ризици за стерилитет предизвикани од вирусот. Вниманието на научниот свет е...