21.8 C
Скопје
20:22 - 15 април, 2024

Ознака : Олгица Ѓоргиева

Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печат

(ФОТО) РАЗГОВОР СО ОЛГИЦА ЃОРГИЕВА: По успехот, сама на себе си реков благодарам!

Јасмина Кантарџиева Димков
Креативноста нема граници, може да има само предизвици, вели модната дизајнерка Олгица Ѓоргиева за „еспресо“.  Во последно време си на релација Словенија, Австрија, Македонија, сè...