Ознака : математика

Uncategorized

Професор по математика стана модел и сега има 3 милиони фанови! (ФОТО)

Слободен Печат
Манекенот Пиетро Босели (31) е италијански инженер и научник, но и „фраер“ кои изгради кариера на модните писти. Неговата приказна е малку необична. View this...
Лајфстајл Сцена

Евровизија приреди ЛАЖНА ДРАМА за Шведска и Македонија – Еве како се знаеше дека Холандија ќе победи

Igor
Финишот на Евровизија беше вистински шок за претставниците на Македонија и Шведска, кои до самиот крај неизвесно ги очекуваа поените од телевоутингот. Но, дали имаше...