Ознака : мали бизниси

Вести Македонија

ВИДЕО: Нова бескаматна кредитна линија од 31 милион евра за малите бизниси, еве кој ќе може да аплицира

V. T.
Микро и мали компании, трговци поединци и занаетчии ќе можат да аплицираат за третата бескаматна кредитна линија на Развојната банка во износ од 31 милион...