24.8 C
Скопје
15:07 - 30 мај, 2024

Ознака : Љупчо и Весна Блажески

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(Фото сторија) Каква македонска убавина! Свето парче земја за цвеќиња и овошки е градината на семејство Блажески во Свето Митрани

Ј.К.Д
Љупчо и Весна Блажески се земјоделско семејство, а цвеќиња одгледуваат отстекогаш со голема љубов, секоја година – како што велат – сè повеќе и повеќе....