16.8 C
Скопје
23:00 - 22 мај, 2024

Ознака : лоренс оливије

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Мерлин Монро и Лоренс Оливије не се поднесувале: Никогаш не му простила што ѝ рекол да биде секси (ФОТО)

Еспресо
Англискиот актер Лоренс Оливије целиот свој живот важеше за „шмекер“ на светската театарска и филмска сцена. Веќе кон крајот на 20-те години на минатиот век,...