23.8 C
Скопје
12:05 - 14 април, 2024

Ознака : корени

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдерЦвеќе

(Фото) Македонска страст во белгискиот двор на Весна Стојкоска: „Корените вечно ќе ги негувам, како што ги негувам и овие цвеќиња“

Ј.К.Д
Со задоволство разговараме со Весна Стојкоска, прилепчанка, или како што вели – „родена и живеена тутунарка“. Дипломирала на трговското училиште, а во Белгија дошла во...