20.8 C
Скопје
07:28 - 13 јуни, 2024

Ознака : климент

ИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдер

Што да (не) правите на големиот ден Св. Климент Охридски Чудотворец: Сè што е купено овој четврток…

Еспресо
Православните на овој ден се сеќаваат на Св. Климент Охридски Чудотворец. Народот веруваше дека од 8 декември е неопходно да се подготвиме за силен студ....