24.8 C
Скопје
09:18 - 24 јуни, 2024

Ознака : кардиохирург

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеИнтервјуСлајдер

Разговор со д-р Симона Патчева, кардиохирург: Има простор за напредок и во Македонија, но треба многу работа

Еспресо
Д-р Симона Патчева е првата жена кардиохирург во Македонија која е дел од тимот на Клиника „Жан Митрев“. Со само 30 години, д-р Симона Патчева...