26.8 C
Скопје
09:22 - 13 јуни, 2024

Ознака : каин

Ви ПрепорачувамеКултураЛајфстајл

Сликата на Грос „Хитлер во пеколот“ е прикажана во Берлин! (ФОТО)

Еспресо
Сликата од 1944 година од германскиот сликар Џорџ Грос, на која нацистичкиот лидер Адолф Хитлер е прикажан како библиската личност Каин, денес е изложена во...