36.8 C
Скопје
16:23 - 18 јуни, 2024

Ознака : к4

ВестиСвет

Алпинисти за прв пат во историјата во зима го освоија „К2“ – вториот највисок врв во светот

Еспресо
Десетмина алпинисти од Непал само што влегоа во историјата на планинарењето, откако денеска го искачија на 8.611 метри надморска височина и го освоија врвот „К2“...