10.8 C
Скопје
21:39 - 28 февруари, 2024

Ознака : гулаби

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

НАЈГОЛЕМИТЕ АКТИВИСТКИ ДОАЃААТ ОД ИНДИЈА: Зaпознајте ја женската банда Гулаби

И. Т.
Дали сте знаеле дека некои од најголемите активистки доаѓаат од Индија? Махатма Ганди, Таџ Махал, кравата како свето животно, индискиот чај, сето тоа нè асоцира...