26.8 C
Скопје
09:09 - 13 јуни, 2024

Ознака : долар

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ЕВРОТО ПАЃА, ДОЛАРОТ РАСТЕ: Дали зелените банкноти се најстабилни?

М.Р.
Индексот на доларот, кој ја следи американската валута во однос на шест други, вклучително и еврото и стерлингот, порасна за дури 0,8 отсто на највисоко...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Рубљата е сè посилна, на што се должи и што значи тоа за Русија? БЕСКОРИСНИ ли се САНКЦИИТЕ?

Еспресо
Руската рубља закрепна од ударот на почетокот на војната: што навистина стои зад денешната сила на руската валута, и покрај строгите санкции? Во реалноста, Москва...