21.8 C
Скопје
00:52 - 18 јуни, 2024

Ознака : Доктор Фаучи

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

Доктор Фаучи е позитивен на коронавирусот: „Моментално има лесни симптоми“

Еспресо
Американскиот експерт за заразни болести Ентони Фаучи е позитивен на Ковид-19. Тој е тестиран со брз антиген тест и продолжува да работи од својот дом...