27.8 C
Скопје
10:28 - 13 јуни, 2024

Ознака : дипломати

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Зеленски: „Има повеќе жртви во Бородјанка отколку во Буча“, „За да ги оправдаат убиствата, Русите ги користат мртвите како украси, како реквизити за пропаганда“

Еспресо
Во новата видео порака украинскиот претседател го поздравува враќањето на некои амбасади во Киев – на турското, литванското и словенечкото дипломатско претставништво. Меѓу другото, нагласува:...