23.8 C
Скопје
14:29 - 30 мај, 2024

Ознака : џулијан сендс

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Пронајдени човечки останки на местото каде исчезна актерот Џулијан Сендс

Еспресо
Планинари пронајдоа човечки останки на планината Балди во Калифорнија, во областа каде што претходно исчезна британскиот актер Џулијан Сендс. Тие го известиле шерифот на округот...
СветСлајдерСцена

Најдено безживотното тело на актерот Џулијан Сендс? Збунувачки информации за актерот кој исчезна при планинарење

Еспресо
Актерот Џулијан Сендс(65), најмногу познат на гледачите по улогата на негативец-волшебник во хорор филмот The Warlock, исчезна во планините во Калифорнија. Според семејството Сендс, актерот...