17.8 C
Скопје
06:01 - 13 јуни, 2024

Ознака : Џефри Епштајн

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Милијардер, трговец со девојки: Именуван списокот на клиенти на Џефри Епштајн, од Бил Клинтон и Трамп до Бил Гејтс, Мајкл Џексон…

Еспресо
Џефри Епштајн е американски милијардер кој е обвинет за сексуални злосторства поради врски со малолетни девојчиња. Во 2019 година, тој изврши самоубиство во затвор во...