24.8 C
Скопје
02:41 - 23 јуни, 2024

Ознака : цеца бојковиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ова е домот на Светлана Цеца Бојковиќ: Инспирација нашла од „Подобар живот“

Еспресо
Актерката Светлана Цеца Бојковиќ оствари блескава кариера, но една од највпечатливите улоги е онаа што ја одигра во серијата „Бољи живот“ (Подобар живот). Истакната драмска...