20.8 C
Скопје
07:24 - 13 јуни, 2024

Ознака : четврта доза

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

НОВИ СОЗНАНИЈА: Дали ќе треба да се вакцинираме против ковид на секои шест месеци, ќе ни треба ли и четврта доза? Одговара креаторот на вакцината Астра Зенека

Ј.К.Д
Дали ќе мора да се вакцинираме сите против ковид двапати годишно? Еве го мислењето на Ендрју Полард, еден од креаторите на вакцината Оксфорд-Астра Зенека. Периодичното вакцинирање...