12.8 C
Скопје
22:08 - 23 април, 2024

Ознака : бугарија

ВестиМакедонијаСлајдер

Борисов вели дека ветото за Македонија не е од инает, туку е принципиелно и ги отсликува очекувањата на сите Бугари!

V. T.
Бугарија отсекогаш беше една од земјите кои најмногу инсистираа на европската интеграција на Република Северна Македонија и на другите држави од Западен Балкан, објави бугарскиот...