9.8 C
Скопје
02:10 - 15 април, 2024

Ознака : борел

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Борел повика да се спречи „интервенцијата“ на Русија во работите на Западен Балкан

Еспресо
Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел повика Русија да спречи „интервенција“ во работите на Западен Балкан. Неговите зборови ги цитира...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Борел: Набргу од ЕУ нови санкции за Русија

Еспресо
Министрите за надворешни работи на ЕУ ја осудија руската ескалација на конфликтот во Украина и се согласија да подготват нови санкции,  ова го соопшти шефот...