7.8 C
Скопје
20:59 - 20 февруари, 2024

Ознака : банкрот блуз бенд

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСветСлајдерСцена

ПРЕКРАСНО! Слушнете ја „Починка“ од Конски во блузерски стил од Банкрот Блуз Бенд

Еспресо
Песната „Починка“ во изведба на „Банкрот блуз бенд“ доби и своја видео приказна. Спотот, кој денеска е премиерно пуштен пред јавноста, е снимен на вистинска...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

БАНКРОТ БЛУЗ БЕНД се враќа со обработка на „Починка“ од Конески

Еспресо
После 30 години, легендарните „Банкрот блуз бенд“ – Сашо Гигов – Гиш, Петар Ренџов и Игор Атанасоски – Харе се собраа повторно за да му...