3.8 C
Скопје
03:17 - 21 февруари, 2024

Ознака : анџелика хјустон

СветСлајдерСценаФилм и ТВ

(ФОТО) ХОЛИВУДСКАТА ДИВА АНЏЕЛИКА ХЈУСТОН: Како изгледа денес Мортиша од „Adam’s Family“

И. Т.
Холивудската актерка и добитничка на престижната награда Оскар, Анџелика Хјустон, уште како дете почнала да се појавува на филмското платно во филмовите на нејзиниот татко,...