2.8 C
Скопје
04:59 - 21 април, 2024

Ознака : Ален Делон

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Како гангстер: На Ален Делон полицијата му заплени 72 парчиња илегално оружје во домот

еспресо
Во домот на познатиот актер пронашол 72 парчиња огнено оружје, како и повеќе од 3.000 парчиња муниција. Францускиот актер Ален Делон повторно се најде во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Ален Делон во тешка здравствена состојба, семејството во раскол: Децата меѓусебно се тужат, а глумецот го тужи синот

Еспресо
Француската филмска икона Ален Делон тешко ја прифаќа својата кревка здравствена состојба, изјави неговиот син во интервјуто објавено во четвртокот, откривајќи нов јаз во семејството...