22.8 C
Скопје
17:38 - 30 мај, 2024

(Фото) Дали ќе го препознаете? Ќерката на Ален Делон сподели како изгледа денес

Ќерката на легендата на француската кинематографија Ален Делон, Анушка Делон, покажа фотографија од нејзиниот татко. Таа ги смири обожавателите и рече дека во моментов татко ѝ се чувствува добро.

На својата страница на Инстаграм, Анушка објави фотографија од 88-годишниот Делон, која ја направила пред неколку дена. Ќерката на славната личност сподели дека таа и нејзиниот татко имале можност да поминуваат време заедно за време на појадокот.

„Во петокот наутро го фотографирав татко ми. За мое сеќавање. Откако појадував со него, почувствував неопислива благодарност. Мислам дека е убав на оваа фотографија. Му ја покажав оваа фотографија, тој се согласи дека е одлична , па го прашав дали можам да ја споделам со вас, со неговата публика која се грижи за него, така што, со негова согласност, еве ја фотографија“, напиша ќерката на Ален Делон.

инстграм

Покрај тоа, Ален зборуваше за неговата благосостојба. Актерот посочи дека во моментов не се жали на никакви здравствени проблеми. Тој ги повика обожавателите „да не се грижат“.

Инаку, Ален Делон беше прогласен за ненадлежен да управува со својот имот. Ваква одлука донесе францускиот суд. Ѕвездата беше ставена на посебни мерки поради расправии со неговите деца. Затоа, 88-годишниот актер не може сам да управува со својот недвижен имот.

 

Слични објави

Здравко Чолиќ денес полни 73 години: Целиот свој успех ѝ го должи на една жена

Еспресо

Хорот на о.у. „Кочо Рацин“ со нова победа: „Во срцето на Италија се слушна македонската песна“

еспресо

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо
Се вчитува....