36.8 C
Скопје
19:22 - 15 јули, 2024

Ознака : 50 дена

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ЗЕЛЕНСКИ: „Реалната намера на Путин е Донбас што сака да го уништи!“„Издржавме 50 дена. Вака нè запозна Русија“

Еспресо
Украинскиот претседател во својата вообичаена вечерна видео порака: „Донбас е тоа што Русија сака пред се да го уништи“.  „Веќе издржавме 50 дена руска инвазија,...