32.8 C
Скопје
19:52 - 22 јули, 2024

Ознака : 28 декември

ИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдер

Што да (не)правите на денот на св. свш-мч. Елевтериј: Со дарежливост ќе си ја привлечете среќата за цела година

Еспресо
На 28 декември луѓето го почитуваат споменот на св. свш-мч. Елевтериј еп. Илирски; на св. Стефан Сурошки, но и на свети Трифун Печенешки. Тој се смета...