Ставете мед на косата и ќе се воодушевите: Ќе имате прамени како од фризерски салон!

Медот е храна која ќе направи неверојатни работи за вашата коса. Ќе ги обнови оштетените врвови, ќе го забрза растот, ќе го среди темето… Со медот можете на природен начин и да ја осветлите својата боја на косата.

Медот е храна која ја хидрира кожата и е одлична хранлива компонента. Ќе ја зајакнете фоликулата на косата и ќе ја направите појака, еластична, погуста и посилна.

Ако сакате со мед успешно да ја осветлите косата, ќе ви бидат потребни 3 лажици мед и 2 лажици вода.

Направете мешавина и ставете ја на влажна коса. Нека постои барем еден час, а потоа измијте ја и исушете ја.

Медот содржи мали количини на хидроген-пероскид кој се ослободува во контакт со водата и тоа е причината поради која има вакво дејство. За подобри резултати постапкава повторете ја 2-3 дена по ред.

Слични објави

Бојата на гардеробата ја открива вашата личност (ПРВ ДЕЛ)

Igor

И Калиопи почна да изненадува: Пејачката објави фотка со деколте до папок (ФОТО)

Васко Спасоски

Кралицата Летиција докажа дека дури и деловниот стил може да биде забавен! (ФОТО)

Еспресо

6,5 милиони луѓе не можеа да му одолеат на задникот на Ријана во секси црната долна облека (ФОТО)

Еспресо

Меланија Трамп не одолеа на водечкиот моден тренд за оваа сезона (ФОТО)

Еспресо

Додека Италија е под карантин, каналите во Вениција закрепнуваат! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

три − оне =

Слични објави

Порака од докторка која може да ви го спаси животот – „Ви благодариме за аплаузот, но овие две важни работи не ги правите“

Слободен печат

Дивата во проблеми: По откажувањето на венчавката, сега мора на суд! (ФОТО)

Еспресо

Кои ЗГОДНИ МАКЕДОНКИ се во филм?!

Igor

Стајлинг кој има посебна причина: Еве зошто Кејт Мидлтон ја облекува принцезата Шарлот во исти фустанчиња (ФОТО)

Igor

Песната „Radio Ga Ga“ слави 36-ти роденден: Дали знаевте дека во неа се зборува за Черчил и инвазија на Марсовци? (ВИДЕО)

Еспресо

Македонец смисли начин како да ги употреби залихите на тоалетна хартија за коцкарски цели (ВИДЕО)

Еспресо