Фустан што ги изнервира Американците: Црвениот тепих не е место за политика

Американската пејачка и политичка активистка Џој Вила се појави на црвениот тепих на доделувањето на Греми наградите во една многу „патриотска“ комбинација.

Позираше пред фотографите во необичен фустан – реплика на американското знаме на кое пишува „Трамп“, а на самото дно стои „2020“. На минијатурната ташна имаше црно знаме со слон, кој е симбол на републиканците.

Младата 27-годишна пејачка е позната по поддршката што му ја дава на Трамп, а тоа освен сега, го направи и во февруари 2019 година, кога се појави на доделувањето на наградите МАГА во тоалета со принт на ѕид, алудирајќи на изградбата на ѕидот на границата со Мексико.

Многумина коментираа дека „црвениот тепих не е место за политика“.

Profimedia
Profimedia

Слични објави

Српскиот глумец Власта Велисављевиќ вози и на 94 години!

Еспресо

Мадона донира еден милион евра за пронаоѓање вакцина против коронавирусот

Еспресо

Едноставен тест со кој можете да ја проверите состојбата на белите дробови

Еспресо

Детали од дневникот на Мајкл Џексон: Стравувал дека ќе го убијат и уништат, посакувал бесмртност и 20 милиони долари неделно

Еспресо

Кинеските бербери на креативен начин успеваат да ја завршат работата и притоа да се заштитат! (ВИДЕО)

Еспресо

Највисокиот водопад во Европа: Овде има снег и во јуни! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

седумнаесет − 13 =

Слични објави

Балканската ѕвезда Дино Мерлин стана дедо!

Еспресо

Меланија Трамп му контрира на Доналд! Ги повика Американците да носат маски за да се заштитат од коронавирусот (ВИДЕО)

Еспресо

Се „испеглале“ со Фотошоп – Шупут со досега најдлабокото деколте (ФОТО)

Еспресо

Мегзит стапува на сила на 31 март – Што по овој датум го очекува малиот Арчи?

Еспресо

Дневен хороскоп за среда, 18 март – Погледнете каква ќе ви биде оваа среда

Еспресо

Тито, Хитлер, Фројд и Сталин: Во иста година живееле во ист град!

Еспресо