6.8 C
Скопје
07:50 - 27 февруари, 2024

Жељко Самарџиќ ја открива тајната на неговата топ форма: Со 25 килограми помалку, сега сè е поинаку

Гледајќи го во новиот видеозапис на хит песната „Знам“, Жељко Самарџиќ освојува – освен со гласот – и со топ формата. Секако, и убавата Калиопи, која како и Жељко, за својот успех во борбата со килограмите благодарна е на протоколот на липосукциска исхрана.

Летото го испративме со новата дуетска песна на нашата поп-дива Калиопи Букле и еден од најпопуларните пејачи на Балканот, Жељко Самараџиќ. Песната насловена „Знам“ веднаш допре до срцата на публиката од регионот, и стана хит со над 1,3 милиони прегледи само на официјалниот спот. Жељко, покрај гласовните способни, во видео записот покрај убавата Калиопи (која исто така е дел од семејството на задоволни корисници на протоколот на липосукцска исхрана со чија помош „стопи“ 10 килограми за само 17 дена), го гледаме во елегантно и шармантно издание, кое се должи и на здравиот начин на исхрана. Малкумина знаат дека популарниот музичар само до пред седум години се бореше со вишокот на килограми за што велеше дека дури и му пречи при настапи и му го нарушува здравјето. Набргу потоа, го видовме во „шланг“ издание, во совршена психофизичка форма, а тој се пофали дека бил на диетотерапија насловена „Липосукциска исхрана“.

Жељко Самарџиќ ослабе 25 килограми и изгледа фантастично!

Познатиот пејач Жељко Самарџиќ со своите балади отсекогаш ги освојувал женските срца низ целиот регион, но во последните години може да се пофали и со одличен изглед. Имено, пејачот на сцената се врати целосно трансформиран со 25 килограми помалку, кои ги изгуби со помош на липосукциска исхрана.

„За време на настапите имав проблеми и љубовта кон храната ме доведе до околу 110 килограми. Навистина беше премногу за мојата висина. Не можев ни да седам долго време во друштво, постојано барав можност да застанам ‘хоризонтално“. Со 25 килограми помалку, сега сè е поинаку“, вели Жељко сеќавајќи се на минатите години.

Му помогнал познатиот нутриционист Кенан Мандра

За брзиот, но здрав процес на слабеење и сочувување на идеалната телесна тежина му помогнал нутриционистот Кенан Мандра, кој е „татко“ на денес многу популарната липосукциска диета. Мандра, имено, им помогнал да ослабат и на многу други ѕвезди, меѓу кои и на поранешната хрватска претседателка Колинда Грабар Китаровиќ и на Неда Украден и Халид Бешлиќ.

„Липосукциската диета ме привлече со брзи резултати. Во првите 14 дена ослабев десет килограми, што ми даде мотив да продолжам. Иако многу скептици ми велеа дека тоа е само ослободување од вода при првичниот резултат, слабеењето продолжи понатаму и изгубив 25 килограми. Да не зборувам дека нивото на шеќер и маснотии сега ми е совршено, а крвниот притисок ми е нормален и стабилен. Имам повеќе енергија и ентузијазам, имам и еден куп облека што сега можам да ја носам додека седеше во плакарот со години, го чекаше моментот да ослабнам“, вели Жељко.

жељко самарџиќ
Љубовта кон храната ме доведе до околу 110 килограми, не можев ни да седам долго време во друштво, постојано барав можност да застанам ‘хоризонтално’. Липосукциската диета ме привлече со брзи резултати. Во првите 14 дена ослабев десет килограми, што ми даде мотив да продолжам.

Што е липосукциска исхрана?

Автор на оваа диетотерапија е нутриционистот Кенан Мандра, кој развил програма за слабеење со помош на аминокиселини и растителни влакна.

„Ова не е класична диета, туку диетотерапија. Протоколот за слабеење се заснова на принципот на принудување на телото да се храни со сопствените резерви на масти. На овој начин телото ги користи резервите на масти од критичните делови на телото и го обликува телото за многу кратко време. За 14 дена можете да изгубите 9,2 отсто од масното ткиво или од седум до десет отсто од почетната телесна теина. Липосукциската диета е клинички тестиран метод за слабеење кој е безбеден за здравјето и лесна е за употреба “, вели авторот на методот за слабеење, кој е тестиран од повеќе од двесте илјади луѓе во изминатите десет години.

Липосукциската исхрана е достапна и во Македонија.

Закажете бесплатен совет и консултација во „Липо диет“ центарот, (на улица „Димитрие Чуповски“ број 22, спроти поранешен „Мекдоналдс“) или јавете се на телефоните 02 3151714, 070 535033. Протоколот за слабеење може да го нарачате и на домашна адреса.

Слични објави

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо
Се вчитува....