14.8 C
Скопје
07:57 - 26 септември, 2023

Таткото на Расел Бренд во одбрана на синот: „Мрачни сили се одмаздуваат“

Откако четири жени го обвинија Расел Бренд за силување, сексуален напад и злоупотреба, се огласи таткото на актерот, Рон.

Тој рече дека тврдењата против неговиот син се „недокажани“ и дека „мрачните сили се одмаздуваат“ додека жените продолжуваат да излегуваат со информации за злоставување што наводно го претрпеле, пишува Мирор.

Потсетуваме дека по заедничка истрага на лондонските Сандеј Тајмс, Тајмс и Чанел 4, познатиот актер и комичар се соочува со обвинувања за силување на четири жени, меѓу кои и 16-годишна тинејџерка.

Обвинувањата датираат помеѓу 2006 и 2013 година, кога Бренд беше на врвот на својата слава, работејќи за BBC Radio 2 и Channel 4 и глумеше во голем број холивудски филмови.

Сега уште неколку жени излегоа со обвинувања за Бренд. Тајмс и Сандеј Тајмс пишуваат дека неколку жени се жалеле на однесувањето на актерот во раните 2000-ти. Нивните тврдења се уште не се објавени, но велат дека ќе бидат ригорозно проверени.

Слични објави

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо
Се вчитува....