10.8 C
Скопје
11:00 - 10 декември, 2022

Славчо Попоски: Еве до кога ќе има поројни дождови

– Денес особено попладне и навечер, како и во текот на ноќта ќе има нови врнежи од дожд ,а снег ќе врне само на највисоките планински места.

Локално ќе наврне ЗНАЧИТЕЛНО КОЛИЧЕСТВО на воден талог (над 30 л/м2). Ќе дува и засилен до повремено СИЛЕН ветер од јужен и од југоисточен правец (над 65 км/час). Потоа во среда сеуште ќе има локални врнежи а во четврток и петок ќе имаме постабилно и суво време. Барем отсега гледано нови врнежи ќе има за време на викендот.

Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 10 до 15 степени, додека во најтоплите предели истите се очекува повремено да се искачуваат до околу 18 степени. Во Скопскиот регион исто така денес попладне и во текот на ноќта ќе има нови врнежи од дожд проследени со засилен ветер од југоисточен правец, вели метеопрогнозерот Славчо Попоски.

Слични објави

Што да (не) правите на денот на св. мч. Јакoв Пeрсијанeц: „Сите молитви денес ќе бидат одговорени“

Еспресо

По што беше познат Рони Тарнер, синот на Тина Тарнер: „Овој пат дадов сè од себе. Не можев да те спасам…“

Еспресо

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо
Се вчитува....