5.8 C
Скопје
21:26 - 6 декември, 2023

Разјаснета смртта на ѕвездата на хит серијата „Еуфорија“: „Ненамерно предозирање со фатална комбинација“

Ангус Клауд, глумецот од гледаната серија „Еуфорија“,  починал од случајно предозирање, потврдија од судскиот совет, а пренесуваат американските медиуми.

„Ангус Клауд почина од фатална комбинација на фентанил, кокаин, метамфетамин и уште многу други супстанции, затоа е верува дека станува збор за ненамерно предозирање“, изјави портпаролот на полицијата на Аламеда.

„Станува збор за акутна интоксикација поради комбинација на разни лекови, вклучувајќи и бензодиазепин“, додаде тој.

Потсетуваме, ѕвездата од серијата „Еуфорија“ беше пронајден мртов на 31 јули на возраст од само 25 години.

Слични објави

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо

Неверојатно, Лепа Брена за еден ден ја распродаде загребска Арена: И тоа цела година пред концертот!

Еспресо
Се вчитува....