5.8 C
Скопје
22:05 - 6 декември, 2023

Астро прогноза за сабота, 23 септември

Овен
Во сабота Овенот треба да внимава на своето здравје. Не ги игнорирајте алармите и грижете се за себе. Запомнете, не треба да штедите на ова.

Бик
Бикот ќе биде обвиен од љубовен ураган. Ве очекуваат романтични авантури, вечерта ќе ви донесе пријатни емоции. Уживајте во моментот и не размислувајте што ќе се случи понатаму.

Близнаци
Астролозите ги советуваат Близнаците да работат на своите стравови. Нешто ве спречува да се движите напред, предизвикувајќи да стоите во место. Време е да ги фрлите оковите и да се борите за вашата среќа.

Рак
Раковите чекаат добри вести кои ќе ви го одвлечат вниманието на некои важни работи. Не грижете се, нема ништо лошо во тоа. Радувајте се и поминете време со семејството, работата нема да исчезне, тука е.

Лав
Лавовите треба да се фокусираат на своите планови. Анализирајте ги сите ваши постапки и обидете се да разберете каде сте згрешиле. Дефинитивно вреди да се најде решение, инаку нема да можете да постигнете се што сте зацртале.

Девица
На 23 септември, Девиците ќе сфатат дека вистинските пријатели се во ваша близина. Поддршката од најблиските ќе ви помогне да заборавите на сите лоши работи и да не размислувате за проблемите. Дозволете си малку одмор по напорната работна недела.

Вага
Астролозите и ветуваат на Вагата голем успех во тековната работна недела. Затоа одморете денес. Некој тајно се обидува да ве „промовира“, но тоа може да ги налути колегите кои во завидуваат.

Шкорпија
Скорпиите ги очекува судбоносна средба. Ќе запознаете личност која ќе ви даде вредни совети. Ќе можете да разговарате и со пријател кој долго време не сте го виделе.

Стрелец
Стрелците треба да се откажат од спонтани одлуки. Не треба да се препуштате на емоциите и да правите импулсивни акции. Размислете за секој чекор.

Јарец
Астролозите им ветуваат на Јарците мистичен ден. Ќе добиете знак од Универзуот и ќе можете да разберете како да постапите во тешка ситуација. Во еден момент ќе ви се чини дека сето ова не се случува во реалноста, ама тое е реалност.

Водолија
Водолиите треба да заштедат пари. Не дозволувајте искушенијата да ви ги откажат сите планови. Откажете се од непотребните купувања и обидете се да не ги потрошите сите ваши заштеди, сепак ќе ви требаат.

Риби
Рибите треба да ја слушаат нивната интуиција. Подобро е да донесувате тешки одлуки наутро, со свежа глава. Ако имате премногу сомнежи, консултирајте се со вашите пријатели.

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....