26.8 C
Скопје
09:13 - 13 јуни, 2024

Ќе ги покрие љубовен бран: Три хороскопските знаци со најголема среќа во љубовта ова лето

Астролозите именуваа три хороскопски знаци за кои ова лето ќе биде период на промени на подобро во нивниот личен живот. Можеби ќе запознаат некој посебен/на или ќе ја зајакнат врската со партнерот/ката.

Лав
Лавовите летово ќе можат да уживаат во вистински љубовен рај. За осамените Лавови ѕвездите ветуваат нова страст, која може да се развие во длабока и хармонична врска. А оние кои се веќе во пар може да очекуваат зајакнување на емотивните врски и заживување на романтиката. Ова лето ќе биде идеално време за создавање семејство или за брак. Главната работа за Лавот е чувствително да го слуша гласот на срцето и да не се плаши да се отвори за љубовта.

Јарец
Јарците летово ќе се најдат во епицентарот на љубовните авантури и интриги. Флертувањето, новите романтични познанства и лесните хобија ќе следат едноподруго. Осамените Јарци ќе имаат шанса да ја сретнат својата вистинска судбинска љубов. Но само за оние кои се искрено подготвени за сериозна врска! За семејните Јарци летото ќе биде светол и страстен период во врската со партнерот. Љубовта и хармонијата ќе владеат во нивната заедница.

Водолија
Ова лето ќе ја израдува Водолијата со нова, безгрижна и возбудлива страст. Вистински ќе се заљубите, заборавајќи на минатите разочарувања. Слобода, авантура и страст – ​​еве што ќе донесе новата романтична врска за слободните Водолии. Оние кои се веќе во пар, може да очекуваат возбудливи заеднички патувања и нови живи впечатоци кои дополнително ќе ја обединат заедницата.

Неделен хороскоп (од 20 до 26 мај): Нова ера за Близнаците, одлични вести за Лавовите, комплициран период за Рибите

Слични објави

Денес е Спасовден, најсреќниот ден: Што (не)треба да правите на Вознесението Господово

еспресо

(Видео) Кевин Спејси низ солзи изјави дека останал без пари и куќа: „Не сум сигурен каде ќе живеам сега“

еспресо

Викенд среќници: На три хороскопски знаци овој викенд ќе им пораснат крилја

еспресо

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо
Се вчитува....