5.8 C
Скопје
05:45 - 4 март, 2024

Принцот Хари му предложил на својот татко да донесат уште едно лице на состанокот: Камила го исплукала чајот од шок

Кралицата Камила, наводно, го исплукала чајот во шок кога принцот Хари ја изнел идејата да ангажира посредник за да ги смирува тензиите на семејниот состанок, пренесува Мирор.

Неколку недели пред смртта на кралицата, војводата и војвотката од Сасекс застанаа во Британија на пат кон Хаг, каде што се упатија да присуствуваат на Игрите Invictus.

Чарлс инсистирал да се сретнат со Хари и Меган, а тие наводно доцнеле на состанокот, па на Чарлс му останале само 15 минути да разговара со нив.

Иако се наведува дека таткото и синот „срдечно се поздравиле“, извори тврдат дека атмосферата била напната.

Камила, која сега е кралица сопруга, наводно била запрепастена кога принцот предложил непристрасна трета страна да биде таму за да го одржува мирот.

„Тој всушност предложи да користат посредник за да се обидат да ги решат работите, што малку го збуни Чарлс, а Камила го исплука чајот и му рече на Хари дека тоа е смешно и дека тие се семејство и сами ќе го решат тоа.“

Принцот Хари наскоро планира да ги објави своите мемоари, а сите во палатата наводно се многу загрижени поради тоа. Војводата од Сасекс потпишал договор за четири книги.

По објавувањето на книгата, нема да има враќање назад за принцот Хари, според кралскиот автор Роберт Џобсон.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....