5.8 C
Скопје
14:13 - 3 декември, 2023

Премиерката на Нов Зеланд го запроси партерот додека ја објавуваше својата оставка: „Кларк, ајде конечно да се венчаме“

Новозеландската премиерка Џасинда Ардерн, објавувајќи ја својата оставка во четврток, на 19 јануари, му предложи брак на своето момче Кларк Гејфорд.

Одговарајќи на прашања на новинарите за плановите за живот по повлекувањето од функција, 42-годишната Џасинда Ардерн призна дека ќе поминува повеќе време со своето семејство – момчето Кларк Гејфорд и нивната заедничка ќерка, четиригодишна Нев.

„Нев, мама со нетрпение очекува да те види на првиот училишен ден оваа година. Кларк, ајде конечно да се венчаме“, се сврте Ардерн кон партнерот и ќерката.

Таа, исто така, изрази благодарност до нив како луѓе „кои ги дадоа најголемите жртви“.

Џасинда Ардерн и Кларк Гејфорд се свршени од 2019 година. Свадбата требаше да се одржи во јануари 2022 година, но се одложи поради избувнувањето на омикронската варијанта на коронавирус.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stuff (@nzstuff)

Ќерката на премиерката се роди додека таа беше на функција, во 2018 година.

Слични објави

(Видео) Марија Шерифовиќ: Мразам поделби, баба ми се молеше на Исус, а дедо ми беше муслиман

Еспресо

Британците реагираа на новите напади врз Кејт Мидлтон: „Колку повеќе Меган ја напаѓа Кејт, толку нејзината популарност сè повеќе расте“

Еспресо

„Целиот живот ми помина низ глава, не се плашев“: Калина Ковачевиќ ја опишува клиничката смрт и нејзината борба за живот

Еспресо

(Фото) Аца Пејовиќ е кум на Александра Пријовиќ, но не е само тој: Еве која кошаркарска ѕвезда ги венчаваше Прија и Филип

Еспресо

„Бев ограбен во Македонија, не ми ги оставија ни гаќите“: Дејан Милиќевиќ открива кои Македонки му помогнале, а на што не сака да се сети!

Еспресо

Астро прогноза за недела, 3 декември

Еспресо
Се вчитува....