14.8 C
Скопје
22:44 - 29 мај, 2024

Ознака : Џасинда Ардерн

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Премиерката на Нов Зеланд го запроси партерот додека ја објавуваше својата оставка: „Кларк, ајде конечно да се венчаме“

Еспресо
Новозеландската премиерка Џасинда Ардерн, објавувајќи ја својата оставка во четврток, на 19 јануари, му предложи брак на своето момче Кларк Гејфорд. Одговарајќи на прашања на...