18.8 C
Скопје
16:04 - 20 април, 2024

Новата песна на Мајли Сајрус урива рекорди, а жените полудеа по неа: Одмазнички стихови за поранешниот сопруг и слава на самата себе

Интернетот е опседнат со новата песна на Мајли Сајрус, насловена „Flowers“.

Песната е преслушана над 54 милиони пати на Јутјуб за само шест дена, а ТикТок и Инстаграмсе преполни со видеа каде жените ја користат песната за сопствена содржина.

Мајли ја објави песната на роденденот на нејзиниот поранешен сопруг, актерот Лијам Хемсворт, а текстот на песната е посветен нтокму ему.

Всушност, како што забележаа фановите, текстот на песната е всушност одговор на „When I Was Your Man“ на Бруно Марс, која Лијам наводно ѝ  ја посветил на Мајли додека биле заедно.

Мајли во песната зборува за љубовта кон себе која најпосле ја открила откако се развела од поранешниот сопруг.

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....