34.8 C
Скопје
18:07 - 22 јули, 2024

Објавено името на позната актерка која му ја донела дрогата на Метју Пери: Ќе биде обвинета со неколку соучесници

Полицијата во Лос Анџелес конечно ја именуваше актерката која е осомничена дека му ја донела дрогата на Метју Пери дента кога е пронајден мртов, известува „Ин тач“.

Актерката Брук Мулер била испрашувана од полицијата, соопштија органите на редот. Нејзината куќа е претресена, а компјутерот и телефоните ѝ се одземени. Според истражителите, токму Мулер ја донела дрогата во куќата на Метју Пери. Во блиска иднина таа може да биде обвинета, а може да бидат обвинети и уште неколку соучесници.

Инаку, Брук е позната во јавноста и како поранешна сопруга на глумецот Чарли Шин.

Метју Пери почина на 28 октомври 2023 година, имаше 54 години. Аутопсијата утврдила дека здравјето на актерот е нарушено со употреба на дрога, што довело до срцев удар.

Во март 2024 година беа именувани наследниците на богатството на Метју Пери. Обемот на неговиот фонд е 1 милион долари, а таткото на актерот, Џон Пери, неговата мајка Сузан Морисон и сестрата Кејтлин Морисон, како и неговата поранешна девојка, одбојкарката Рејчел Дан, можат да сметаат на добивање средства од наследството.

Во мај, полицијата меѓу холивудските ѕвезди бараше луѓе кои му продавале дрога на Метју Пери.

Претходно овој месец, полицијата во Лос Анџелес објави верзија за „намерно труење“ на Метју Пери.

(Фото) Ова е сестрата на Драгана Мирковиќ, неверојатно личат: Работи во телевизија

Слични објави

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо

(Фото) Деми Мур ја покажа својата совршена линија во минијатурни бикини: „Авионка“ на 61 година

еспресо

(Фото) Џина Џиновиќ има нов дечко: Веќе не го крие и страсно се љуби со него пред сите

Еспресо
Се вчитува....