38.8 C
Скопје
16:51 - 19 јули, 2024

Рале сака да се жени со Ана Николиќ: „Ме пали нејзиниот мозок, ќе ја запросам“

Пејачката Ана Николиќ и композиторот Рале се добри пријатели со децении, а нивната љубов се разгоре за време на работата на новиот албум на Ана.

Горан Ратковиќ Рале и Ана Николиќ на почетокот ја криеја својата врска од јавноста, а Ратковиќ сега проговори за нивната емотивна врска и призна дека е подготвен да ја подигне врската на повисоко ниво.

– Се уште не сум разговарал со Ана за венчавка, но не би се противел на тоа. Таа е многу духовита жена, а јас на тоа се палам. Како прво, таа ме заведе со нејзиниот мозок, со неа е секогаш многу интересно – објаснува музичарот и признава дека не му е мило што медиумите го следат секој нивни чекор откако ја официјализираа врската.

Инстаграм, принтскрин

-Ми пречи што јас и Ана сме толку застапени во медиумите поради нашата врска, но не можам да сторам ништо околу тоа. Ана, пак, е навикната на тоа. Не ѝ пречи вниманието на медиумите поради нашата врска, бидејќи со неа секогаш има некаква гужва – низ смеа изјави Горан Ратковиќ.

Рале во интервјуто за „Светски радио“ истакна дека тој и Николиќ добро се совпаѓаат и на деловен и на љубовен план. Композиторот и пејачката ништо не препуштија на случајноста, туку навреме успеаја да ги завршат сите обврски околу новиот албум на пејачката, кој излегува на крајот на оваа недела.

Слични објави

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо
Се вчитува....