33.8 C
Скопје
19:30 - 22 јули, 2024

(Фото+видео) Жешки и секси: Српските пејачки се соблекоа во бикини и танги!

Сезона на годишни одмори е, а српските познати дами кои вообичаено работат напорно во текот на летната сезона, ја искористија паузата за да се релаксираат и да уживаат во сонцето.

Николија Јовановиќ, инаку ќерка на Весна Змијанац, се соблече во бикини и го покажа рамниот, затегнат стомак.

„Соблечи парче облека… моите грижи ќе ги однесе“, напишала Николија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NIKOLIJA (@nikolijaofficial)


Марина Вишковиќ одлучила ова лето целосно да си се посвети на себе.

„Мојот албум ќе го прескокне летово. Го послушав моето чувство и за првпат го ставам задоволството на прво место и уживам со целото битие. Нема потреба да форсираме ништо,  најдобрата енергија и најдобрите работи се случуваат кога се оптоваруваме со некои цели кои се поголеми од она што моментално можеме да го направиме, си создаваме непријатност што нè троши на сите нивоа. Затоа понекогаш е убаво да се опуштиме и да се откажеме од сè, она што е најдобро за нас дефинитивно ќе се случи! Ве сакам сите што сте со мене и кои едвај го чекате албумот, а ве сакам и вас што не ме сакате, важен е балансот“, напиша Вишковиќ.

 


Александра Младеновиќ и пред почетокот на најжешките денови отпатувала на Малдиви со своето момче, а на Инстаграм објавила фотографија во бикини на која во преден план е нејзиниот задник.

 


Ема Радујко ја отвори пливачката сезона многу порано од сите останати. Веќе на почетокот на април таа објави видеа од Тајланд. Во костим за капење со предизвикувачка танга, Ема го снимала својот задник.

 


Весна Ѓогани секоја година прави „бум“ кога објавува фотографии во бикини. Така беше и сега кога се пофали со својот изглед. Таа се појави на паузата помеѓу настапите од Црна Гора.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vesna Djogani (@djoganivesna)


На Јелена Карлеуша не ѝ треба море или плажа за да се освежи во топлите денови. Поп дивата во својот базен во луксузната вила на Дедиње се разладувала во базенот.

Иако ѝ се восхитуваат на новите објави, Јелена уште во јануари се соблече во костим за капење и уживаше во сонцето, но на плажа во Дубаи.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

Слични објави

(Видео) Исплива интимна снимка од Јована Јеремиќ и нејзиниот партнер: Не можат да ги тргнат рацете еден од друг

Еспресо

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо

(Фото) Деми Мур ја покажа својата совршена линија во минијатурни бикини: „Авионка“ на 61 година

еспресо
Се вчитува....