4.8 C
Скопје
02:29 - 4 март, 2024

Не е до возачката дозвола, кај Аца Лукас најдена најразлична дрога: Детали за приведувањето на пејачот

Фолкерот Аца Лукас е приведен во текот на ноќта додека патувал за Копаоник. Пејачот бил во автомобилот кога сообраќајната полиција го запрела во близина на Брус и го однела на дополнителeн распит. Како што дознава српска „Република“, во автомобилот на Лукас биле пронајдени кокаин, марихуана и повеќе видови апчиња, поради што бил приведен.

Претходно пак, српските медиуми пишуваа дека Лукас е приведен поради неносење на возачка дозвола.

Лукас тргнал на пат за Копаоник каде што требаше да настапи, но настапот бил одложен.

Аца Лукас не и е непознат на јавноста кога се во прашање инцидентите со законот. Пејачот во минатото имаше проблеми со сообраќајните прописи, но новата случка со приведувањето и причината за тоа дополнително го привлекоа вниманието на медиумите и јавноста.

Аца Лукас приведен во полиција, настапот на Копаоник е откажан, еве ја причината

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....