10.8 C
Скопје
21:27 - 28 февруари, 2024

Неделен хороскоп (14 до 21 јануари): Професионален успех за Јарците, љубов за Лавовите, добри вести за Рибите…

ОВЕН: ВЕНЕРА ЌЕ СЕ ЗГРИЖИ ЗА ВАС!
Драг Овен, влегувањето на планетата Меркур во знакот Јарец би можело да доведе до уште некои проблеми во комуникацијата во наредните недели, особено на работното место… Може да доживеете особено стресни ситуации, нагласени со неповолноста на Марс. Венера, од своја страна, продолжува да ви се насмевнува и да ви носи среќа во областа на чувствата. Среќна Месечина во вторник и среда.

БИК: МЕРКУР СЕ ВРАТИ ДА ДЕЛУВА ВО ВАША КОРИСТ!
Драг Бик, оваа недела – почнувајќи од понеделник – планетата Меркур ќе влезе во „пријателскиот“ знак Јарец, подготвена да ви пружи многу големи задоволства во наредниот период, особено во професионалната сфера. Помеѓу петок и сабота, кога ќе можете да сметате и на конјукција на Месечината, ќе имате особена среќа и можеби ќе го добиете тој одговор или телефонски повик што долго го чекавте…

БЛИЗНАЦИ: ДОБРА ВЕСТ!
Драги Близнаци, добра вест за вашиот знак, кој ја започна 2024 година со малку замор и стрес: од понеделник планетата Меркур повеќе нема да биде во опозиција и – особено во професионалната сфера – ќе можете да доживеете период на смиреност. За жал, љубовните тегоби продолжуваат, со планетата Венера се уште во опозиција… Искористете го среќниот ден – недела.

РАК: МЕРКУР ВО ОПОЗИЦИЈА
Драг Рак, за жал оваа недела планетата Меркур ќе влезе во опозиција со вашиот знак, стигнувајќи до Сонцето и Марс… Не ви е лесен период, а не недостигаат и компликации, особено во канцеларија: внимавајте премногу да не се вложувате во вашата емотивност и да имате верба во себе и во своите способности! Јупитер и Сатурн ве штитат и ветуваат добра одмазда наскоро. Денови на среќни Месечини: четврток, петок и сабота.

ЛАВ: СРЕЌА ВО ЉУБОВТА!
Драг Лав, и оваа недела може да сметате на наклонетоста на Венера. Планетата на љубовта ќе ви подари убави емоции, особено во првиот дел од неделата. Нервозната Месечина, пак, може да ви донесе некои дискусии во канцеларија или во семејството во четврток, петок и сабота. Јупитер во неповолна положба носи одредени забавувања во вашите професионални проекти… за да ги постигнете вашите цели ќе треба да почекате.

ДЕВИЦА: ОЧИТЕ ОТВОРЕНИ!
Драга Девица, вашата недела започнува со Месечина во опозиција која може да ве натера да се чувствувате особено нервозни. Почнувајќи од понеделник планетата Меркур ќе направи поволен транзит за вашиот знак кој ќе ви даде интересни новости во следниот период, било да се тоа состаноци или можности за работа…затоа држете ги очите ширум отворени! Извесна тензија со партнерот за време на викендот.

ВАГА: МЕРКУР ОСТАНУВА ПРОТИВ ВАС…
Драги Ваги, оваа недела планетата Меркур ќе влезе во „непријателскиот“ знак Јарец, подготвена да ви донесе уште некои потешкотии во односите, особено во професионалните… Внимавајте да не донесувате импулсивни одлуки: помеѓу вторник и среда – кога ќе ја имате и Месечината во опозиција – можеби ќе сакате да кажете некому нешто лошо, да го навредите, затоа внимавајте за подоцна да не зажалите. За среќа, Венера ќе ве заштити и ќе ви даде блискост со некој посебен!

СКОРПИЈА: УБАВА ЕНЕРГИЈА!
Драга Шкорпија, оваа недела – почнувајќи од понеделник – планетата Меркур повторно ќе ви се насмевнува! Ве очекуваат убави изненадувања, особено поврзани со работата… За жал, Јупитер во опозиција ве спречува веднаш да стигнете до посакуваната цел, но вие сте на добар пат! Поволниот Марс ви дава убава енергија. Обрнете внимание на деновите на Мсечината во опозиција: четврток, петок и сабота.

СТРЕЛЕЦ: ЗБОГУМ, МЕРКУР!
Драг Стрелец, оваа недела планетата Меркур ќе го напушти вашиот знак за да се пресели во оној на Јарецот, но нејзините позитивни влијанија ќе продолжат да ве придружуваат, ветувајќи ви интересни средби и можности кои не треба да се пропуштат. Венера сè уште е со вас: љубовта ќе биде вистинскиот протагонист на вашите денови и нема да недостасува страст во вашиот љубовен живот. Нервозен ден на Месечина во опозиција: недела.

ЈАРЕЦ: ДОБРЕДОЈДЕ МЕРКУР!
Драг Јарец, дали сте подготвени да го пречекате Меркур во конјукција? Оваа планета ќе стигне до Сонцето и Марс во вашиот знак, подготвена да ви даде многу дополнителна среќа, особено на професионално поле… Конечно пристигнуваат добрите вести што ги чекавте! Првата половина од 2024 година ви ветува дека ќе постигнете важен резултат, а она што ќе се случи во овие недели ќе биде одлучувачко. Нервозни денови: вторник и среда.

ВОДОЛИЈА: СО НАЈДОБРИ ЖЕЛБИ!
Драга Водолија, ѕвездите се на ваша страна, особено кога се во прашање чувствата. Ако 2023 година ја стави вашата врска на тест и за некои од вас доведе до разделба, 2024 година започнува со најдобри желби: се раѓаат нови парови или, едноставно, наоѓате желба да се вклучите во весели друштва и да започнете нови романси. Среќни месечеви денови: вторник и среда. Денови на нервозна Месечина: четврток, петок и сабота.

РИБА: ДОБРА ВЕСТ!
Драги Риби, оваа недела планетата Меркур ќе направи поволен транзит за вашиот знак: од понеделник ќе започне дефинитивно среќен период за вас во однос на вашите врски, особено професионални. Добри вести би можеле да пристигнат веќе во понеделник, кога убавата Месечина ќе дојде во конјукција со вашиот знак. Позитивен разговор со партнерот во недела.

Хороскопските знаци и Стара Нова година: Близнаците да не потпишуваат документи, Лавовите да се ослободат од токсични врски, Скорпиите да не бројат пари…

Слични објави

(Видео) Јована Јеремиќ провоцира: Ги покажа градите и задникот додека вежбаше

Еспресо

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо
Се вчитува....