20.8 C
Скопје
08:53 - 15 јуни, 2024

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

Најголемата балканска ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ синоќа одржа концерт за паметење во Младеновац.

Пејачката во еден момент морала да седне на шанк столче, а по концертот ја открила причината.

– Не се случува да седнам на столче на концерт, никогаш не сакам да си го дозволам тој луксуз од почит кон публиката. На овој концерт барав столче затоа што двапати ми се сврти во главата, беше жешко, немав кислород на сцената. Тоа е подобро отколку да се случи „трас“. Енергијата се емитува, јас секогаш сум ја пренесувала енергијата преку мојата песна, а не преку акробации. Имам голема почит кон тие што го прават тоа, тоа е напорно и тешко, јас не сум тој профил на пејачка, изјави Цеца.

Ова е прв концерт на Цеца Ражнатовиќ откако нејзината снаа Богдана и го донесе на свет третото внуче на пејачката, Исаија.

Слични објави

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо
Се вчитува....