7.8 C
Скопје
20:40 - 20 февруари, 2024

(Видео) Џенифер Лопез ја покажа својата љубов кон Бен Афлек преку накит: „Купидон од мене до тебе…“

Ѕвездената двојка се венчаше во летото 2022 година. Оттогаш, Џеј Ло постојано се појавува во јавност носејќи персонализиран накит.

Американската пејачка и актерка Џенифер Лопез (54) покажа уште еден персонализиран ѓердан посветен на нејзиниот сопруг Бен Афлек (51) во видеото постирано на Инстаграм за Денот на вљубените.

„Купидоновски бакнеж од мене до тебе. Мојот Ден на вљубените ја инспирираше рутината за нега на кожата само со „Џеј Ло бјути#ThisIsMeNow“, напиша пејачката и бизнисменка покажувајќи ѓердан на кој пишуваше „Affleck“ додека ги нанесуваше производите од нејзиниот бренд Џеј Ло (JLo).

Во видеото, ѕвездата носеше црвен џемпер од марката „Wooden Ships“ со огромно бело срце на предната страна, комбинирајќи го нејзиниот зимски изглед со златен ѓердан со нејзиното ново презиме.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Џенифер покажа многу слични дизајни на накит во текот на годините, вклучително и ѓердан на кој пишуваше „Бен“ откако повторно почнаа да се забавуваат во 2021 година, и друг ви накит на кои пишуваше „Госпоѓа Афлек“, „Џенифер и Бен“ по нивната венчавка во 2022 година во Лас Вегас и Џорџија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Слични објави

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо

(Фото) Нивес Целзиус во секси луксузно издание: Се појави во проѕирен фустан со светкави украси

Еспресо
Се вчитува....