7.8 C
Скопје
20:22 - 20 февруари, 2024

(Фото) Чанта од 2.000 евра, белегзија со дијаманти од 5.000 евра: Харис и Мелина се разведуваат, а нивната ќерка живее во тежок луксуз

Ќерката на Харис и Мелина Џиновиќ, Џина Џиновиќ привлекува големо внимание во јавноста.

Џина е активна на социјалните мрежи, а само на Инстаграм има повеќе од 130.000 следбеници.

Младата ѕвезда на социјалните мрежи редовно споделува детали од својот луксузен живот со своите следбеници, па има скапи патувања на Малдиви, а го посетува и Монако.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Djina Dzinovic (@djinadzinovic)


Исто така, не ѝ се непознати скапите парчиња облека, чанти и чевли, пред нешто повеќе од две години се крена бура кога Џина објави фотографија од нејзината чанта „Прада“ која чини 2.600 евра.

Нејзиниот буџет е дефинитивно голем и за накит, па на нејзиниот профил има фотографии на кои позира со нараквици од брендовите „Картие“, „Тифани“, кои имаат и дијаманти, а само една од нејзините нараквици чини над 5.000 евра.

Инаку, наследничката на Харис Џиновиќ за еден свој роденден носела скапи обетки од златарницата „Van Cleef & Arpels“, модел од линијата „Magic Alhambra“. Цената на ваквиот накит зависи од големината, обликот и видот на каменот и може да достигне и до 11.000 евра.

Да потсетиме, родителите на Џина, Харис и Мелина Џиновиќ се разведуваат по 22 години брак.

Харис и Мелина Џиновиќ ја започнаа својата емотивна врска во 2002 година и имаа две деца, синот Кан и ќерката Џина. Тие се венчаа 12 години подоцна.

– Мелина и Харис Џиновиќ одлучија да се разведат со заедничка согласност, бидејќи нивната врска веќе некое време не оди најдобро. Тие ја донесоа најдобрата можна одлука за нив и нивните деца во моментов. Процесот на развод е во тек, а подоцна ќе се утврди како ќе се распредели имотот меѓу нив – открил за „Пинк.рс“ добро упатен извор близок до семејството Џиновиќ.

Љубовта меѓу Харис и Мелина, позната модна дизајнерка, започна во 2002 година, кога Мелина била трета година на студии. Емоциите веднаш се разгореле, а иако не сакаа да зборуваат за приватниот живот, Харис Џиновиќ во едно од ретките интервјуа призна дека „едноставно се нашле“.

Слични објави

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо

(Фото) Нивес Целзиус во секси луксузно издание: Се појави во проѕирен фустан со светкави украси

Еспресо
Се вчитува....