36.8 C
Скопје
19:15 - 15 јули, 2024

Која е Рејчел Дан, поранешната на Метју Пери која ја стави во тестамент? „Ако ја замолив да се омажи за мене…“

Неколку месеци по неговата смрт, беа откриени детали за тестаментот на актерот Метју Пери.

Според извештајот од обдукцијата, актерот починал од „акутни ефекти на кетамин“ на 54 години (во октомври минатата година).

Актерот поседувал нето богатство од 120 милиони американски долари во моментот на неговата смрт, според Холивуд Репортер. Неговиот тестамент, кој го напишал во 2009 година, објаснува дека тој сакал да го остави поголемиот дел од својот имот на неговата фондација, The Alvy Singer Living Trust, именувана по главниот лик кој го игра Вуди Ален во неговиот филм Ени Хол од 1977 година, објави Пипл.

Освен неговото потесно семејство, актерот ја именуваше во тестаментот и поранешната девојка, Рејчел Дан, како корисничка на средствата што ги остава, и покрај тоа што се забавувал со неа само две години од 2003 до 2005 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Us Weekly (@usweekly)

Пери никогаш не се оженил и немаше деца, но имал љубовни романси со некои големи имиња како Џулија Робертс, Гвинет Палтроу и Камерон Дијаз – па што ја направи Дан толку да се истакне во неговото срце?

По потекло од Кембриџ, Велика Британија, Дан се преселила во САД за да студира мода, според британските медиуми.

Двојката започнала да се забавува во 2003 година кога Дан имала 19 години, а Пери 35, а нивната разлика во возраста од 14 години тогаш привлече големо внимание во медиумите.

Двојката на ја заврши својата врска во 2005 година.

Нашироко е познато дека Пери се бореше со алкохолизам и злоупотреба на супстанции неколку години и постојано беше во и надвор од рехабилитација во текот на неговата кариера.
За среќа, парот бил заедно во период кога Пери бил чиста од дрога и алкохол, пишуваат британските медиуми.

Во интервјуто за Evening Standard во 2004 година, Пери ѝ припишува на неговата тогашна девојка Дан за стабилноста во неговиот живот.

„Со Рејчел во мојот живот, знам дека можам да бидам многу посветена личност, а не некој себичен тип кој само сака да се дружи со пријателите. Сакам да поминувам време со мојата девојка и да истражувам што значи да се има многу поблиска врска од онаа за која сум имал време“, рече тој во интервјуто.

Пери ја изрази својата намера да се смири со Дан повеќе пати. За него изгледа дека таа беше – таа, вистинската. Но, што тргна наопаку?

Во неговите мемоари од 2022 година „Пријатели, љубовници и големата страшна работа“, Пери ја опишува Дан како „поранешна девојка од неговите соништа“. Тој понатаму открива дека речиси ќе ја запросел, но наместо тоа, бил „повлечен“ од класичниот Чендлер Бинг со саботирање на нивната врска и раскинување.

„Често мислам дека ако ја замолив [нејзе да се омажи за мене], сега ќе имавме две деца и куќа без поглед, кој знае – не би ми требал погледот, затоа што би гледал само во неа, и во децата исто така“, напиша Пери во својата книга. „Наместо тоа, јас сум некој кој е сам во својата куќа на 53 години, гледајќи надолу во немирен океан“.

Двојката ја заврши својата врска во добри односи во исто време кога Пери ја завршуваше последната сезона на серијата Пријатели. Извор откри: „Немаше никаква драма, туку само посветеност на Метју да остане фокусиран на неговата трезвеност“, како што пишува Пипл.

Можеби ова е причината зашто тој  ја додал Дан во својот тестамент, кој го напишал четири години по нивното разделување.

Малку се знае за Дан по раскинувањето со Пери.

(Видео) Синот на Миа Костова наполни 12 години: „Љубов моја, пораснавме заедно. Направи од мене непобедлив борец“

Слични објави

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо

(Фото+видео) Северина ги покажа градите? Згодната пејачка избра невообичаена маичка за нејзиниот концерт

Еспресо
Се вчитува....