36.8 C
Скопје
19:19 - 15 јули, 2024

(Видео) Синот на Миа Костова наполни 12 години: „Љубов моја, пораснавме заедно. Направи од мене непобедлив борец“

Македонската инфлуенсерка Миа Костова, која во минатото беше препознатливо телевизиско лице, денеска го прославува 12. роденден на нејзиниот син Андрија.

По тој повод, таа сподели симпатично видео од 2014 година, кога нејзиниот син имал само две години и бил покриен со пешкирче на плажа. Андрија се тресе од студ, но ѝ вели на мајка си дека сака пак да влезе во вода и дека не сака да се врати дома во Скопје, туку да си живеат таму, на море.

Костова потоа сподели и видео кое е реплика на претходното – снимено на истото место, но 10 години подоцна.

 

„Љубов моја, пораснавме заедно. Направи од мене непобедлив борец. Фала ти што сум ти мајка и фала ти што си најдобриот син на светот.

Само срреќа и здравје ти сакам, друго можам сè за тебе. Среќен роденден Андрија“, напиша Костова на својот инстаграм-профил, честитајќи му го роденденот на Андрија.

Слични објави

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо

(Фото+видео) Северина ги покажа градите? Згодната пејачка избра невообичаена маичка за нејзиниот концерт

Еспресо
Се вчитува....