34.8 C
Скопје
20:26 - 15 јули, 2024

(Фото) Вељко сподели емотивна порака што ја доби неговиот син по крштевањето: Да ​​бидеш поголем од твоите славни предци…

Instagram

Синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко на социјалните мрежите објави емотивна честитка која денеска ја доби неговиот син по интимна церемонија на крштевање.

Имено, Исаија, третиот наследник на Вељко Ражнатовиќ, се крсти денеска на голем празник во црквата Свети Сава.

По крштевката, на која присуствуваше дел од семејството, односно сопругата Богдана и постариот син Жељко, како и кумот Христос, се огласи Вељко со емотивна објава.

Боксерот ја фотографирал честитката што некој му ја испратил на малиот Исаија, секако, целосно воодушевен:

– Драг наш Исаија Ражнатовиќ! Добредојде во познатото семејство Ражнатовиќ. Те очекува голема работа, а и славата… Ќе треба да се потрудиш да бидеш поголем од твоите славни предци на местото каде што си роден!!! Знам дека можеш – стои во пораката.

Слични објави

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо
Се вчитува....